+ 48 510 315 318,  biuro@fieldlab.pl

FIELDLAB MONITORING SYSTEM
 
 
     Firma FieldLab oferuje możliwość prowadzenia całodobowego monitoringu drgań przy wykorzystaniu własnego systemu aktywizacji, analizy i zdalnego przesyłu danych bez konieczności instalacji zasilania zewnętrznego.
     System pomiarowy FLMS znajduje zastosowanie w monitorowaniu i analizie drgań wraz z kątami obrotu obiektów budowlanych oraz gruntów powstałych między innymi w wyniku:
- ruchu drogowego i kolejowego,
- pracy maszyn,
- prac budowlanych,
- działalności górniczej,
- aktywności sejsmicznej,
- wiatru i śniegu.
     FLMS zbudowany został w oparciu o technologię GPRS umożliwiającą zdalny przesył informacji zarejestrowanych w zdefiniowanym oknie czasu wartościach przyspieszeń i kąta obrotu z każdego z dwóch trójosiowych czujników drgań. 
     Wybrane zalety FLMS:
-  brak konieczności instalacji zewnętrznego układu zasilania. Moduł pomiarowy FLMS został zoptymalizowany pod kątem zużywanej energii dzięki czemu możliwy jest pomiar przy wykorzystaniu akumulatora o niewielkich wymiarach,
- 6'cio kanałowy monitoring przyspieszeń drgań w definiowanych oknach czasowych - dwa czujniku trójosiowe,
- monitoring temperatury i napięcia w akumulatorze,
- prezentacja wyników na stronie www.monitoringkonstrukcji.pl
- automatyczne powiadomienia w formie e-mail o przekroczonych wartościach i informacji o stanie urządzenia,
- wstępną analizę drgań zdefiniowaną przez Użytkownika,
- zapis przebiegów drgań na karcie SD,
- komunikacja pomiędzy komputerem w przypadku konfiguracji i pomiarów stacjonarnych odbywa się za pomocą interfejsu USB,
- małe wymiary aparatury,
- łatwy montaż,
- odporność na zewnętrzne warunki środowiskowe.
     W skład FLMS wchodzi:
- Moduł pomiarowy FL Acceleration Monitoring System,
- 2 szt. Acceleration Sensor ±2g,
- Akumulator,
- zewnętrzna antena GPRS z przewodem umożliwiającym montaż w dobrze dostępnym miejscu,
- oprogramowanie FieldLab Equipment Configurator 1.0.5  x
 
Prowadzimy również sprzedaż powyższej aparatury. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.x
 
 

 
 

Badania i pomiary

Monitoring obiektów budowlanych, monitoring konstrukcji, monitoring mostówOferujemy wykonywanie specjalistycznych badań zarówno statycznych jak i dynamicznych konstrukcji budowlanych przy wykorzystaniu innowacyjnych metod pomiarowych. Specjalizujemy się w pomiarach przemieszczeń, prędkości i przyspieszeń jak również w pomiarach odkształceń i naprężeń lokalnych. Pomagamy klientowi w doborze odpowiedniej metody badawczej.

Monitoring konstrukcji

Monitoring podpór mostowych, próbne obciążenie mostu, pomiary drgańOferujemy budowę systemu monitoringu stanu bezpieczeństwa obiektu budowlanego oraz system z bieżącą analizą danych. Specjalizujemy się w budowie układów pomiarowych zbierających dane z czujników naprężeń, przemieszczeń liniowych, przyspieszeń i stacji pogodowych. Przy zastosowaniu własnych rozwiązań zapewniamy konkurencyjne ceny systemu SnowMonitoring.

Projekty i ekspertyzy

Pomiar hałasu, pomiary drgań budynku, drgania budynkuOferujemy kompleksowe projekty budownictwa przemysłowego, a w szczególności projekty technologii paliwowej. Bazujemy na doświadczeniu zaprzyjaźnionej firmy wykonawczej pracującej przy inwestycjach największych koncernów paliwowych w Polsce. Zapewniamy doradztwo techniczne i opinie techniczne.

Początek strony